Staňte sa rodičom a Váš život naberie nový rozmer

Autor: Jozef Kuchár | 24.3.2019 o 7:07 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  796x

Volá sa Matúško, má 15 mesiacov a ja som ten najšťastnejší človek na svete, že môzem byť jeho tatinko. Ale ako to celé začalo?

Bol som vtedy mladý chalan, ktorý žil pre prítomnosť a neriešil nič iné. Proste ísť cez víkend von, zabaviť sa a od pondelka opäť nuda v škole. A takto to šlo stále dookola, až kým mi tento kolobeh "nenarušila" Monika. Krásna žena, na ktorej ľúbim naozaj všetko. Slovo dalo slovo a boli sme vo vzťahu.

Náš vzťah bol plný krásnych dní, cestovania a nekonečnej pohody. Neskôr sme sa aj vzali a krátko po svadobnej ceste sme prišli na to, že v Monike rastie dieťatko, naše dieťatko. Obdobie tehotenstva bolo skvelé. Presťahovali sme sa do väčšieho bytu, aby sme mu mohli poskytnúť ten najlepší domov. Mimochodom sťahovali sme sa iba dva dni pred pôrodom. Odvaha, však?

Matúško sa narodil v novembri 2017 a odvtedy nám robí neuveriteľnú radosť. Pôrod prebehol hladko a náš synček bol úplne zdravý. Týmto blogom som Vám chcel priblížiť rodičovstvo z pohľadu otca. Jasné, poviete si, veď aj tak je celý deň to dieťa s maminou a otec chodí do práce. Ale keď sa vrátim z práce dobije ma nekonečnou energiou, ktorá sa z iného zdroja, hádam, ani nedá načerpať. 

Aj keď mám v okolí nespočetne veľa mladých rodičov, stále je aj mnoho takých, ktorí sa nielen nechcú viazať ale ani plodiť a vychovávať deti. Ľudia, je to ten najkrajší pocit. Je pravda, že je to starostlivosť 24/7 a obrovskú časť výchovy zastrešuje mamina, ktorá je doma na rodičovskej dovolenke. Ale dieťatko Vám tú vynaloženú starostlivosť vráti v tisícich úsmevoch, objatiach a krásnych pohľadov počas každého jedného dňa.

Ďalšia vec, ktorá možno mladých ľudí odrádza je práve ten príjem, ktorý pár stratí pôrodom a následným vypadnutím maminy z pracovného procesu. Či veríte, či nie, dá sa to zvládnuť, stačí sa len správne nastaviť podľa možností každého páru.

Matúško má dnes už 15 mesiacov, chodí celkom sám, snaží sa najesť príborom, aj keď kým sa skutočne naje, to bude ešte chvíľu trvať. Každú voľnú chvíľku u nás doma venuje hlavne hre s autíčkami. A my dvaja s Monikou vôbec neľutujeme, že sme museli cestovanie posunúť na druhú koľaj. Keď sa dá, chodíme aspoň na malé výlety do okolia.

Život človeka sa rodičovstvom zmení o 180 stupňov. Žijete akoby úplne na ruby ako predtým. Ale pokiaľ človek chce, dá sa zvládnuť úplne všetko a prispôsobiť sa novým podmienkam. Nám to trvalo iba chvíľu a takmer hneď sme si našli správny režim a spôsob vzájomného fungovania. Ku všetkému stačí pozitívny prístup, nebyť lenivý, čeliť novým výzvam a hlavne poriadne si to všetko užívať, pretože čas letí veľmi rýchlo a moment už nikdy nevrátime späť.

Budem Vám v tomto blogu prinášať všetko, čo ma v statuse otca postretne a takisto snažiť sa poradiť v situáciách, ktoré mladých rodičov neminú. Možno si poviete, že tu idem rozdávať rozumy po jednom synovi, ale viete čo? Pri jednom synovi nehodláme skončiť. Snáď sa čoskoro podarí zaobstarať bračeka alebo sestričku.

Smelo do čítania!

Jozef ;-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Ropný úder posúva iránsku kauzu do vyššej ligy

Iránske popieranie autorstva popletie akurát Európu.


Už ste čítali?